środa, 27 stycznia 2016

Bóg obdarował, ja działałem. Ks. Marian ZaleskoArchiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy ks. Mariana Zalesko „Bóg obdarował, ja działałem”. Ks. Marian Zalesko jest emerytowanym kapłanem Archidiecezji Białostockiej. Wystawa ukazuje jego pasje, swoiste hobby, jakim są przepiękne hafty. Możemy zobaczyć wykonane przez niego stroje liturgiczne, bieliznę kielichową – tkaniny używane w liturgii mszalnej. Poza tym obrusy, pościel, serwety, makatki… wszystko to, co powinno znaleźć się w zasobach domowych szaf. Wystawa uzupełniona jest zbiorami własnymi Muzeum.
Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 28 stycznia 2016 r., o godz. 18.00, w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, przy ul. Warszawskiej 48. Wstęp wolny. Wystawa otwarta do końca lutego 2016 r.

środa, 13 stycznia 2016

"Japońskie Krajobrazy" Noemi CieślińskaWystawa „Japońskie krajobrazy” składa się z prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych zainspirowanych pobytem w Japonii. Połączenie tradycji i współczesności oraz piękna przyroda regionu Kansai to główne motywy ekspozycji. Przedstawione prace ukazują charakterystyczne elementy japońskiej kultury, przyrody oraz historyczne miejsca: widoki z miast Kioto, Nara, Osaka, Himeji, zdjęcia z zabytkowego cmentarza w Koya-san, słynną bramę na morzu na wyspie Itsukushima.
„Japońskie krajobrazy” jest debiutem wystawienniczym Noemi Cieślińskiej, która od wielu lat zajmuje się amatorsko malarstwem i fotografią. Obecnie jest studentką fizyki Uniwersytetu w Białymstoku i absolwentką matematyki na UMK w Toruniu. Poza sztuką i naukami ścisłymi pasjonuje się też tradycyjnymi japońskimi grami oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych. 
 

wystawa czynna luty - marzec 2016
wernisaż wystawy 27 stycznia 2016 r., o godz. 1800
w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego
w Białymstoku
ul. Warszawska 48