poniedziałek, 13 października 2014

Zmiana terminu wystawy Marek Karp TCHNIENIE SACRUM

Z powodu choroby Artysty, otwarcie wystawy Marek Karp TCHNIENIE SACRUM zostało przesunięte na późniejszy czas. O nowym terminie jak najszybciej poinformujemy.
ks. Zbigniew Gwiazdowski
kustosz Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku

czwartek, 2 października 2014

Marek Karp TCHNIENIE SACRUM
Dyrektor
Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego
w Białymstoku
oraz
PT Autor
Marek Karp

zapraszają

na wystawę

MAREK KARP
TCHNIENIE SACRUM
 
 Otwarcie wystawy
15 października 2014 r., o godz. 1700
w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego
w Białymstoku
ul. Warszawska 48MAREK KARP (ur. 1957 r.) jest absolwentem Liceum Plastycznego w Supraślu, które ukończył (z wyróżnieniem) na dziale tkactwa artystycznego w 1977 r.
Obecnie mieszka i pracuje w Suchowoli, gdzie od ponad 27 lat prowadzi pracownię plastyczną. Zajmuje się malarstwem ściennym i sztalugowym oraz rzeźbą, głównie o tematyce sakralnej. 
Jest autorem i wykonawcą polichromii w kilkunastu kościołach archidiecezji białostockiej i sąsiednich oraz kilku pomników. Projektuje i wykonuje elementy wyposażenia kościołów, jak: ołtarze, chrzcielnice, stalle, ambonki, konfesjonały, relikwiarze, itp. Jest też autorem wielu obrazów kultowych, umieszczonych w ołtarzach kościołów w Polsce i za granicą (USA, Francja, Włochy, Niemcy). Maluje również kwiaty i pejzaże w sposób charakterystyczny zinterpretowane i przedstawione. Swe obrazy sporadycznie prezentuje na wystawach indywidualnych.